REJS PO KARAIBACH
Rejs wycieczkowcem – plusy i minusy.
Wielokrotnie oglądając w telewizji a potem w sieci programy o tym jak wygląda rejs wielkim wycieczkowcem, byłem przekonany, że jest to rozrywka dla zamożnej geriatrii. Oczami wyobraźni widziałem starsze korpulentne panie pląsające po parkiecie w kwiecistych sukienkach, poobwieszane biżuterią i drobiące jak gejsze gdy wracają do stolików. Coś na wzór wiejskiego wesela drugiego syna szwagra Antka z jedyną córką zaściankowego feudała. Zastanawiałem się co można robić na takim statku w towarzystwie wspomnianych wyżej „kruszynek” i ich znudzonych „drugich połówek”. Ubierać się w niewygodne ciuchy aby dobrze się prezentować w kasynie, teatrze, barze, restauracji o balu kapitańskim nie wspominając.
Tym większe było zdziwienie mojej żonki, gdy zakomunikowałem jej jaki to mam chytry plan na liźnięcie części Karaibów. Po przeanalizowaniu na spokojnie, bez wcześniejszych uprzedzeń, wszystkich za i przeciw doszedłem do wniosku, że w brew pozorom jest to jeden z tańszych sposobów na odwiedzenie w krótkim czasie kilku wysp i krajów. Oczywiście można wydać sporo mniej śpiąc w namiotach, robiąc sobie jedzenie samemu itd. ale ten sposób podróżowania w naszym wypadku wyszedł już z obiegu jakiś czas temu. W końcu podjęliśmy te wyzwanie a jak rejs okaże się miną to będziemy mogli powiedzieć sobie, że przynajmniej przetestowaliśmy na sobie tę formę wypoczynku.
Program rejsu obejmował wypłynięcie z Dominikany –Santo-Domingo, następnie drugi przystanek na tej wyspie – La Romana a potem Sint Maarten, Gwadelupa, Martynika, Margarita i powrót do Santo-Domingo. Opisy wymienionych miejsc są w osobnych zakładkach. W tym wpisie chciałbym się skupić tylko na samym statku Horizon (bo tak brzmiała jego nazwa), jego zaletach lub wadach – niepotrzebne skreślić.
Do zalet zaliczyć można to, że to „hotel” zmienia lokalizację a nie Ty zmieniasz hotel na inny w innej lokalizacji. Czyli jest to opcja dla wygodnych, którzy nie lubią pakowania i rozpakowywania bo cały dobytek przemieszcza się z nami. Fajne jest również to, że codziennie (lub prawie codziennie) budzisz się w innym miejscu, kraju, wyspie lub porcie.
Kolejnym plusem była opcja „all”. Mogliśmy bez skrępowania smakować różnorodne drineczki oraz jeść do woli. Tylko jeden – Piano Bar – był wyłączony z opcji „all”.
W cenie są również dyskoteki, przedstawienia, baseny, jacuzzi i inne rozrywki.
Można poszukać szczęścia w kasynie lub wydać trochę kasy w sklepach które są pływającą strefą bezcłową.
Z minusów mogę wymienić tylko dwa; Czasami buja i jak nie zneutralizujesz tego odpowiednią ilością alkoholu to możesz mieć nudności.
Drugi minus to zbyt krótki czas postoju w portach. W związku z tym odwiedzamy poszczególne miejsca dość powierzchownie. Mi osobiście najbardziej brakowało posmakowania wieczornej atmosfery w odwiedzanych miasteczkach.
A co do geriatrii i sztywnych bali to sprawa wygląda zgoła inaczej. Średnia wieku odbiega trochę od tej z imprezownii na Ibizie ale niczym się nie różni od średniej w hotelach Grecji, Turcji czy Egiptu.
Jeśli chodzi o strój to wieczorami możemy wybrać restaurację gdzie wypada się trochę ogarnąć albo pędzimy do bufetu w swoich ulubionych zadeptanych klapeczkach i wypłowiałych bermudach. Raz na rejs odbywa się tak zwany wieczór kapitański na którym obowiązują stroje wieczorowe ale nie ma obowiązku się na nim pokazywać.
Podsumowując ten tygodniowy rejs mogę stwierdzić, że taka forma zwiedzania może się podobać. Zachęcam do spróbowania aby każdy z Was mógł wyrobić sobie zdanie. My pewnie jeszcze wrócimy na któryś wycieczkowiec.
Cześć
Czy możecie sypnąć nieco informacji jak, gdzie zakupić taki rejs. Jakie są koszty?
Dziękuję