TYTUŁEM WSTĘPU…

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Email this to someone

Wstępniak do bloga, czyli kto, co, gdzie i dlaczego…

        Nareszcie jest! Nasz blog! Nasze… dziecko spłodzone z podróży, przygód i wieloletniej przyjaźni! Dziecko, które ma trzech ojców i żadnej matki! Ponad rok przygotowań, setki zapisanych stron, tysiące wspomnień, kilkadziesiąt zarwanych nocy w poszukiwaniu pisarskiej weny przy kilku wspólnie wypitych symbolicznych szklaneczkach niekawy i nieherbaty… i tak oto narodziły się nam… podrozezjackami.pl Kto stoi za tym pomysłem? Co tu będziecie mogli zobaczyć i o czym poczytać? Gdzie nas znajdziecie i jak się z nami skontaktować? I w ogóle dlaczego powstał nasz blog? Już spieszymy z odpowiedziami na te niezwykle nurtujące pytania…

KTO?

        Jest nas trzech. I to w dodatku trzech Jacków! Ot, takie szczególne… trojacki! I znamy się od… 35 lat z małym okładem. Bez wątpienia jest to szorstka, męska przyjaźń w czystej postaci. Różni nas prawie wszystko, ale to „prawie” robi w tym przypadku naprawdę dużą różnicę. Znamy się tak długo ponieważ mamy wspólne pasje, z których najważniejszą jest podróżowanie! Marzymy o podróżach, zwiedzamy wiele zakątków naszego pięknego globu, planowaliśmy nasze podróże dosłownie od najmłodszych lat. Mimo upływu tak długiego czasu dziecięco-młodzieńczy entuzjazm i radość z podróżowania na szczęście w nas pozostały. Mieszkamy w różnych, oddalonych od siebie częściach Polski, ale nie przeszkadza nam to w rozwijaniu naszej pięknej pasji i podtrzymaniu przyjaźni. Ostatnio policzyliśmy, że zwiedziliśmy już ponad 50 krajów, byliśmy w wielu zakątkach Ziemi, zobaczyliśmy wiele miejsc znanych i mniej znanych (ale pewnie równie ciekawych), poznaliśmy mnóstwo ludzi, przeżyliśmy masę przygód i mamy ogrom wspomnień. Dzięki podróżom staliśmy się po prostu mądrzejsi, mocno otwarci na świat, lepiej go rozumiemy i szanujemy. A do tego jeszcze mamy ogromne poczucie humoru, jeszcze większy dystans do siebie i kochamy się śmiać i żartować. Gwarantujemy, że dzięki takiemu usposobieniu smak podróżowania jest wyjątkowy i niezapomniany.

        Nie jesteśmy typowymi podróżnikami, obieżyświatami, globtroterami. Z racji wieku – właśnie stuknęło nam 45 lat! – trochę z tego wyrośliśmy i podróże za kilka dolarów dziennie, podróżowanie autostopem, z plecakiem i spaniem pod namiotem lub pod chmurką już raczej są nie dla nas. Nie szukamy luksusu, ale lubimy nieco wygody… Kochamy dobrze i smacznie zjeść w fajnych restauracjach, spać w zupełnie przyzwoitych warunkach w hotelu lub pensjonacie, wygodnie podróżować samochodem, samolotem czy autokarem lub zdajemy się na usługi biur podróży, które za nas wszystko zorganizują. Lecz z drugiej strony staramy się wydawać rozsądnie nasze ciężko zarobione pieniądze. Szukamy okazji, optymalizujemy koszty, oszczędzamy tam gdzie możemy i staramy się nie wydawać więcej niż rzeczywiście potrzebujemy. Mamy ogromną chęć pokazania Wam, że podróżować warto, trzeba i jest to łatwiejsze oraz tańsze niż się wydaje. Naprawdę jak się troszkę poszuka, poszpera, popyta tu i tam za całkiem rozsądną cenę można otrzymać ogromnie dużo, a wspomnienia będą bezcenne! Nic tylko ruszać w świat! I to właśnie robimy i tym „chceniem” postaramy się Was zarazić!

jacki
Jacki… Jakieś 30 lat przed założeniem bloga

CO?

        Na naszym blogu przede wszystkim zobaczycie i poznacie naprawdę duży kawałek naszej planety. Wszystko w formie relacji i wspomnień z naszych licznych podróży po całym świecie. Z dużą ilością praktycznych informacji, fotografiami, filmami i opisami najatrakcyjniejszych pod względem turystycznym miejsc. Nie zabraknie tematów kulinarnych oraz opisów zabawnych, dziwnych i czasami groźnych przygód jakich dane nam było doświadczyć w trakcie wielu naszych wypraw. Na naszej stronie znajdziecie również informacje o naszych planach podróżniczych i dowiecie się w jaki sposób je organizujemy i budżetujemy. To mogą być dla Was świetne i bardzo praktyczne wskazówki dotyczące gdzie możecie spędzić wakacje, ferie czy wybrać się na wycieczkę z rodziną, przyjaciółmi bądź znajomymi. Podpowiemy Wam jak tam dojechać, gdzie spać i zjeść, co ciekawego zobaczyć, jaki czas poświęcić na poszczególne etapy podróży i ile to będzie Was kosztować. Szczegółowe informacje na temat naszych podróżniczych planów znajdziecie w zakładce CO, GDZIE, ZA ILE? Będzie wspaniale, jeśli zamieszczone na naszym blogu informacje zainspirują Was do odbycia podobnych podróży lub pomogą w organizacji jakiegokolwiek Waszego wyjazdu.

        Gdybyście potrzebowali towarzystwa w Waszych wojażach to chętnie… zabierzemy się z Wami! Tak, właśnie! Bardzo chcemy jeździć i zwiedzać wspólnie z Wami! Jak to możliwe? To będzie bardzo proste! Wystarczy zabrać ze sobą w podróż nasze wydrukowane podobizny (do pobrania tutaj), a następnie zrobić sobie z nami zdjęcie na tle ciekawej atrakcji, którą napotkacie na swojej turystycznej drodze. Za sprawą specjalnie uruchomionego cyklu PODRÓŻE Z JACKAMI tak wykonane zdjęcia i relacje z Waszych podróży zamieścimy na naszym blogu. Dzięki Wam poznamy nowe zakątki naszej planety, a Wy będziecie mogli podzielić się z nami i naszymi czytelnikami wrażeniami z odbytych podróży! Ogromnie zachęcamy do zabawy! Zajrzyjcie tutaj i zobaczcie kto już z nami wybrał się na wycieczkę i gdzie już udało się „wspólnie” wyruszyć.

jacki2
To co chłopaki? Zakładamy bloga za 25 lat?

GDZIE?

        Oczywiście podstawową platformą komunikacji z czytelnikami naszego bloga jest strona internetowa podrozezjackami.pl Znajdziecie tu wszystkie zamieszczane przez nas materiały, zdjęcia i filmy. Równolegle prowadzimy nasz kanał na YouTube, mamy założonego Facebooka, jesteśmy na Instagramie oraz mamy konto na Twitterze. Gorąco i serdecznie zapraszamy do umieszczania komentarzy pod poszczególnymi materiałami zamieszczanymi na naszym blogu. Subskrybujcie nasz kanał na YouTube oraz dołączcie do nas na Facebooku, obserwujcie nas na Instagramie i Twitterze. Zapraszamy też do systematycznego kontaktu z nami drogą elektroniczną wysyłając wiadomości na naszą skrzynkę podrozezjackami@gmail.com

        Komentujcie, pytajcie, dyskutujcie, przekazujcie opinie, zamieszczajcie uwagi, konstruktywnie krytykujcie, jeśli Waszym zdaniem należałoby coś tutaj zmienić, poprawić czy usprawnić. Przesyłajcie po prostu każdą informację, która wyda Wam się ciekawa, interesująca i warta zgłoszenia. Prosimy zarekomendujcie nas swoim znajomym, rodzinie i przyjaciołom! Czekamy na Was wszystkich z niecierpliwością i ciekawością! Będziemy szczęśliwi, jeśli nasz blog stanie się Waszym ulubionym miejscem w sieci o podróżowaniu, a sami zdecydujecie się dołączyć do grona naszych stałych czytelników!

Gorąco witamy i zapraszamy na podrozezjackami.pl!

podroze-z-jackami
Podróże z Jackami w praktyce! Kompromitująco i z dystansem.

DLACZEGO?

        Na spotkaniu założycielskim naszego bloga zastanawialiśmy się długo po co nam właściwie ten blog. Jak się pewnie domyślacie debatom nie było końca, ale w końcu powstał nasz blogowy manifest, swoistego rodzaju nasz autorski jackowo-pisarski dekalog. Oto i on w całej rozwiązłości:

1. Chcemy stworzyć wyjątkowy, bardzo popularny blog podróżniczy! Taki, który w sposób odmienny do innych funkcjonujących w sieci będzie opowiadał o podróżach, turystyce i wszystkiego co się z tym wiąże!

2. Chcemy urozmaicić sobie życie i wyrwać się z codzienności, monotonii i nudy!

3. Chcemy utrwalić naszą przyjaźń poprzez kontynuowanie wspólnych pasji!

4. Chcemy popularyzować turystykę, wzbogacać wiedzę o podróżach (dalekich i bliskich), geografii oraz zachęcać innych do  poznawania świata! Przecież podróże kształcą ludzi wykształconych!

5. Chcemy tworzyć szczegółowe relacje z naszych podróży, które w zamyśle mają stać się przede wszystkim naszym archiwum wspomnień, ale i jednocześnie swoistego rodzaju przewodnikami po miejscach, które odwiedziliśmy, ułatwiając i zachęcając tym samym innych do zobaczenia tych miejsc!

6. Chcemy podzielić się swoimi doświadczeniami, wrażeniami, przygodami i wiedzą jaką mamy po licznych podróżach w sposób jak najszerszy, ale też przy okazji humorystyczny, z przymrużeniem oka i z dystansem do siebie i świata, który mamy okazję zobaczyć na własne oczy!

7. Chcemy mieć pretekst do częstszych spotkań ze sobą!

8. Chcemy nauczyć się kręcić i montować filmy, fotografować i obrabiać zdjęcia, gotować i pisać interesujące teksty!

9. Liczymy na to, że dzięki prowadzeniu naszego bloga nawiążemy nowe znajomości i przeżyjemy nowe przygody, z których będziemy mieli mnóstwo wspomnień na wiele następnych lat!

10. Podróże to nasz narkotyk, nieuleczalna choroba! Jest jeszcze tyle pięknych miejsc do zobaczenia na Ziemi! Wkrótce tam na pewno będziemy! Choćby po to, aby pochwalić się tym na naszym blogu!

No to teraz już wszystko jasne kto, co, gdzie i dlaczego prowadzi ten blog! Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Was na podrozezjackami.pl Już św. Augustyn uważał, że świat jest jak książka, a ci co nie podróżują przeczytali jak dotąd tylko pierwszą stronę tej książki. Namawiamy Was zatem bardzo mocno do… czytania!

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *