MALEZJA – LANGKAWI

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Email this to someone

Jacekclipboard02

Langkawi 2018

Ceny podajemy w malezyjskich MYR. Bezpieczny przelicznik (styczeń 2018) to 1 MYR = 0,90 PLN. Najlepiej zabrać USD choć kurs Euro też jest dobry.

Malezyjskie banknoty
Malezyjskie banknoty

Nasz pobyt na Langkawi zaplanowany był na pięć noclegów, z podziałem 2 + 3, w dwóch częściach wyspy. (relację z Langkawi znajdziecie tu)

Jak się dostać

Najłatwiej dotrzeć jest samolotem, gdyż znajduje się tu międzynarodowe lotnisko.

https://www.langkawiairport.com/

Najwięcej bezpośrednich lotów jest z Kuala Lumpur oraz Singapuru. My przylecieliśmy z Singapuru liniami Air Asia.

Drugim rozwiązaniem jest podróż promem. Możemy tu przypłynąć z Kuala Perlis, Kuala Kedah, Penang oraz z Tajlandii – Koh Lipe i Satun.

Kierunki promów znajdziecie tu, a promy promy do Tajlandii tu.

Noclegi

Baza noclegowa jest bardzo rozbudowana, więc można wybierać w noclegach. My zatrzymaliśmy się w na dwa noclegi na terenie Oriental Village w skromnym Geopark Hotel. Cena za dwójkę bez śniadań (hotel nie ma kuchni) wynosiła 100 MYR za dobę. Na kolejne trzy noce zawitaliśmy Sayy Haa Inn, również w cenie 100 MYR bez śniadań. Szczególnie drugi hotel przypadł nam do gustu swoją czystością.

Noclegów tradycyjnie szukaliśmy przez;

www.booking.com

www.agoda.com

lub porównywarkach typu www.trivago.pl

Transport

Z racji tego, że nie ma tu tuk tuków, trycykli itp. Najpopularniejszym środkiem komunikacji są taksówki, które nie mają liczników tylko stałe ceny, w zależności od odcinka. Przykładowe ceny w linku poniżej;

https://www.langkawi-insight.com/langkawi_000008.htm

Wynajem samochodu od 120 MYR za dobę i watro pamiętać, że mamy tu ruch lewostronny. Skutery można wynająć od 25 MYR za dobę. Bardzo tanie jest paliwo, poniżej 2 MYR za litr.

Jedzenie

Ceny posiłków zaczynają się od 5 MYR za porcję, więc nie jest drogo. Najwyższe są w okolicy Cenang co chyba jest zrozumiałe. Tu musimy przygotować się na wydatek 15-25 MYR.  Wystarczy jednak oddalić się trochę od głównej ulicy by zejść poniżej 10 MYR. Dla jasności – piszemy tutaj o daniach azjatyckich, bo jak dopadnie nas chęć na kotleta z frytami lub włoskie spaghetti to musimy liczyć się z większymi wydatkami.

Małe piwo w knajpie (nie we wszystkich jest) zaczyna się od 9 MYR, natomiast w sklepie wolnocłowym 2,5 – 4 MYR w zależności o gatunku. Najczęściej występujące marki to: Chang, Calsberg i Tiger.

Mocniejsze alkohole w knajpach są dosyć drogie. Drinki alkoholowe zaczynają się od 22 MYR, choć ich jakość jest całkiem niezła jak na muzułmański kraj. Natomiast w sklepach duty free ceny są naprawdę atrakcyjne. Litrowy Johny Walker to wydatek rzędy 30 MYR (ok. 27 zł). Wódki Stolichnaya i Absolut to ten sam poziom cenowy co whiksy.

Ceny atrakcji

Cable Car – ceny w pakiecie dla obcokrajowców zaczynają się od 55 MYR. (Cennik zajdziecie tu)

Sky Brige – 5 MYR

Wildlife Park – 28 MYR

https://www.langkawi-insight.com/langkawi_00007b.htm

Kilim Geoforest Park – linki

Wodne szaleństwa
Langkawi
Przykładowe ceny

Ceny parasailingu starują od 90 MYR. (Link do jednej  z ofert)

Co zobaczyliśmy i jak było, dowiecie się z relacji.

 

 

 

 

 

 

 

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *